OŚWIETLENIE DO POKOJU DZIECKA

Pokój każdego dziecka musi być wyposażony w wyjątkową lampkę nocną. Jej światło zapewnia dziecku spokój podczas zasypiania i daje możliwość przeczytania bajki na dobranoc. Lampy do pokoju dziecięcego charakteryzują się barwnymi kloszami, na których występują kropki, wzory chevron, zwierzątka, gwiazdki lub inne zabawne dekoracje. Lampy dla maluchów dodatkowo wyposażone są w energooszczędne żarówki, które nie wpływają niekorzystnie na wzrok szkraba.
W Toto Design znajdziesz oświetlenie dziecięce od uznanych światowych i polskich producentów. Niektóre wykonane ręcznie, z dbałością o najmniejszy szczegół. Wśród wielu propozycji występują ozdobne kinkiety dziecięce, które można bezpośrednio przywiesić do ściany. Kinkiety dają delikatne światło, dlatego są bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci, lubiących zasypiać przy zapalonej lampce. Przykładem takiej lamki jest również biały królik Miffy w  różnych rozmiarach. Ponadto w Toto Design znajdziesz podstawowe lampy dziecięce na biurko lub nocny stolik. Barwny pokój można wyposażyć również w specjalną lampę sufitową dziecięcą w różne wzory lub gładką, która świetnie komponuje się z pastelowym kolorem ścian czy wzorzysty tapetami. Do gładkich ścian warto wybierać lampę wzorzystą a do wzorzystych tapet lampę we wzory. Wiele lampek znajdzie się wspaniałym dodatkiem do pomieszczenia dla chłopca, a jeszcze inne będą pasować idealnie do dziewczynki.

Przy doborze oświetlenia do pokoju dziecka należy pamiętać, że jest zasada związana z podziałem pokoju na strefy użytkowania. Podział na strefy jest niezależny od wieku dziecka. Są to: strefa zabawy - nauki oraz strefa relaksu - snu. To, co jest niezwykle istotne w tym generalnym podziale, to powiązanie strefy zabawy - nauki z bezpośrednim dostępem do światła dziennego, czyli lokalizowanie jej przy oknie, zaś strefy relaksu - snu powinny być zlokalizowane jak najdalej od okna.

Jeśli chodzi o oświetlenie dodatkowe - sztuczne, jest ono przede wszystkim powiązane z podziałem pokoju dziecięcego na strefy użytkowania, jednocześnie stosuje się elementy oświetlenia bezpośrednio związane z wykonywanymi w pokoju przez dziecko czynnościami lub z elementami aranżacji wnętrza.
W strefie zabawy nauki, najważniejsze jest oświetlenie ogólne, miękkie, rozproszone. Oświetlenie to musi znajdować się nad główną częścią strefy, będąc ogólnym oświetleniem dla całego pomieszczenia, jeśli jego powierzchnia jest niewielka.
Jeżeli jest już w wielu przedszkolno-szkolnym i pojawia się już biurko, należy zastosować odpowiednią lampkę na biurko, bezpośrednio oświetlającą miejsce nauki. W Toto Design znajdziesz mnóstwo oświetlenia spełniające te kryteria.

Strefa snu i relaksu to oczywiście lampka nocna. Lampka może mieć różną formę i kształt, w zależności od wieku dziecka, a w przypadku dzieci starszych powinna także zapewniać możliwość czytania przed snem. Dla dzieci najmłodszych (0-4 lata) należy zapewnić możliwość delikatnego świecenia podczas snu.

Polecamy do tego uroczą lampkę w kształcie królika Miffy czy wykonane i zaprojektowane ręcznie drewniane lampki w kształcie traktora, samolotu czy różnych zwierząt a nawet chmurek, gwiazdek czy balonów.

Delikatne ciepłe światło wniesie dużo radości i przytulności do pokoju dziecka. Lampkę można postawić w dowolnym miejscu lub powiesić na ścianie.

Każda lampka wykonana jest z drewna, ręcznie szlifowana i malowana ekologicznymi, wodnymi farbami z certyfikatem. Lampka jest bardzo bezpieczna dla dzieci, ponieważ nie jest włączona do sieci elektrycznej 220 V. Dziecko może bawić się lampką nawet w łóżeczku.

Mamy nadzieję, że teraz znajdziesz odpowiednie oświetlenie dla swojego dziecka! Jeśli masz pytania Toto Design Ci pomoże, wystarczy napisać joanna@totodesign.pl


Oświetlenie na biurko dla młodzieży: TUTAJOświetlenie wiszące: TUTAJOświetlenie podłogowe: TUTAJNa biurko / komodę dla młodszych:  TUTAJ


Szukasz więcej pozycji z działu oświetlenia? Zajrzyj TUTAJ
Share this:

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz