Stylowy pokój dla nastolatka – minimalizm przełamany ekspresyjnymi akcentami
Urządzanie pokoju dla nastolatka to niełatwe zadanie dla rodziców. Dorastający człowiek właśnie kształtuje swój styl i potrafi zmieniać zainteresowania z dnia na dzień. Koniecznie musimy więc wziąć pod uwagę jego zapotrzebowania, łącząc je harmonijnie z aranżacją reszty mieszkania lub domu. Podpowiadamy, jak urządzić łatwy do utrzymania w porządku pokój dla chłopca w wieku 12 lat, aby połączyć dbałość o estetykę i uwzględnić jednocześnie jego pasje.

Projekt: https://www.miskiewiczdesign.pl/Mocna, wyrazista aranżacja pokoju dla 12-latka stworzona została we współpracy z Miśkiewicz Design – warszawskim biurem projektowania wnętrz, z którym od lat wspólnie kreujemy przestrzenie zaspokajające różnorodne i indywidualne potrzeby oraz oczekiwania klientów. Wykorzystaliśmy w niej meble z kolekcji LOTTA Bellamy w białej wersji: biurko, komodę i łóżko utrzymane w minimalistycznej, ale efektownej formie i dostępne także w szarym odcieniu. Zaprojektowane z dbałością o szczegóły, meble zostały wyposażone w praktyczne rozwiązania pozwalające utrzymać porządek, co jest szczególnie istotne w pokoju dla nastoletniego chłopca. Biurko z trzema pojemnymi szufladami ma pomysłowe ograniczenie blatu, dzięki czemu nie spadają z niego poszczególne przedmioty. Znajdujący się w nim otwór do przełożenia kabli zapobiega gromadzeniu się kurzu pomiędzy nimi. Optymalne rozmiary biurka z kolekcji LOTTA Bellamy pozwalają nie tylko na ustawienie na nim komputera, ale także komfortowe odrabianie lekcji.

Równie funkcjonalne są pozostałe meble z kolekcji LOTTA Bellamy wykorzystane w aranżacji pokoju. W pięciu szufladach komody wygodnie zmieszczą się ubrania i inne rzeczy należące do jego nastoletniego mieszkańca. Nowoczesną formę komody podkreśla połączenie płyty laminowanej, z której wykonana jest jej bryła i podstawy z drewna dębowego. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest brak gałek do otwierania szuflad, co zapobiega przypadkowemu obijaniu się o nią. Nietrudno o takie wypadki w wieku nastoletnim, kiedy następuje gwałtowny skok rozwojowy, sprawiający niekiedy problemy z koordynacją ruchową.

Regał LOTTA Bellamy to z kolei wygodny mebel, w którym zmieszczą się książki, zabawki lub ubrania. Część półek jest bowiem zamknięta drzwiczkami, a jednocześnie tak rozmieszczona, aby dzieci już od najmłodszych lat mogły do nich swobodnie dosięgnąć. Dzięki temu w naturalny sposób uczą się porządku i organizacji przestrzeni wokół siebie. Projekt: https://www.miskiewiczdesign.pl/Mocne graficzne akcenty w pokoju dla nastolatka

Pokój dla 12-latka został utrzymany w jasnych, minimalistycznych kolorach, który zyskały na ekspresyjności dzięki mocnym akcentom graficznym. Geometryczna, czarno-biała tapeta nad łóżkiem komponuje się z lampą podłogową z białym abażurem, osadzoną na trójnogu, z kolekcji dostępnych w sklepie TotoDesign.pl. Harmonię aranżacji zapewniają wysmakowane detale, jak nogi lampy i podstawa łóżka wykonane z drewna w tym samym odcieniu.

Nadającym charakteru akcentem graficznym nad biurkiem jest natomiast naklejka wykonana z czarnej folii tablicowej. Jest świetną alternatywą dla klasycznej, czarnej tablicy, ponieważ można na niej wygodnie zanotować kredą ważne informacje czy daty, a jednocześnie stanowi codzienną powtórkę z geografii. Folię można z łatwością nakleić samodzielnie, a do zmycia napisów wystarczy lekko wilgotna szmatka. Warto jedynie pamiętać, że materiał, z której wykonana została naklejka jest dość cienki i wyczuwa się pod nim każdą strukturę, dlatego nie nadaje się na ściany z tzw. barankiem.

W pokoju znalazło się także miejsce na ulubione plakaty w ramach, pozwalających na ich bezproblemową wymianę w razie nagłej zmiany zainteresowań jego mieszkańca czy pojemną skrzynię na kółkach na zabawki lub sprzęty sportowe. Wydzielona została również oddzielna strefa sprzyjająca skupieniu nad książką, dzięki ustawieniu tuż przy komodzie wygodnego fotela do czytania. Urodę jasnych desek podłogowych podkreśla niewielki, okrągły dywan, na którym można komfortowo usiąść w trakcie zabawy czy dyskusji na nastoletnie tematy w większym gronie. Wieczorne wyciszenie po pełnym aktywności dniu zapewnia natomiast szara, zwijana roleta rzymska w odcieniu o kilka tonów ciemniejszym od zastosowanego na ścianach. 


Projekt: https://www.miskiewiczdesign.pl/


https://www.miskiewiczdesign.pl/https://totodesign.pl/Share this:

CONVERSATION

3 komentarze:

  1. Dokładnie, minimalizm przełamany ekspresyjnymi akcentami to złoty środek w aranżacji pokoi młodzieżowych. Klasyczne białe meble, z niewielkimi, oryginalnymi motywami, w połączeniu z kontrastowymi dodatkami to rozwiązanie wprost idealne i zawsze modne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki! Takich właśnie aranżacji szukałam. Super stylowe, uniwersalne i z charakterem. Z pewnością przypadną do gustu każdemu nastolatkowi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Minimalizm jest teraz w modzie

    OdpowiedzUsuń